top of page

"ההצגה והמפגש עם השחקן בתום ההצגה נחלו הצלחה רבה !! הסטודנטים ישבו מרותקים ובתום ההצגה נוצר דיון מרתק. ההצגה מרגשת, מרתקת ומאפשרת לסטודנטים הצעירים להיפגש עם סיפורם האישי של ניצולי השואה המהווים חלק בלתי נפרד מהנוף וההוויה של החברה הישראלית. אני ממליץ בחום על הזמנת ההצגה וצפייה בה."

 

ד"ר זאביק גרינברג- דקן הסטודנטים, מכללת תל- חי.

"זיכוך טהור בהופעתו המדהימה של שי קדימי, שהציג הצגה והפך למדיום במונולוג אמין ,משכנע וחף 

מאירוניה, הביא עדות על אושוויץ כשהוא מתחבר בשלמות לסיפור, לדמות שמאחוריו ולאמת שלה "

 

ד"ר חנה יבלונקה – מתוך הספר "הרחק מהמסילה"

השחקן שי קדימי, שמעלה את ההצגה שלו, "מניה", שבה הוא מתמזג  אין ביטוי מדויק מזה, מה שקרה על הבמה היה מעבר לתצוגת משחק! עם מניה, ניצולות שואה שהכיר ואת סיפורן הוא מביא לבמה, במניה הוא למעשה הופך להיות היא עצמה. 

שהרה בלאו, וואלה  תרבות 2019

"ראשית , הצגת יחיד – קשה ביותר לביצוע ולך מלוא ההערכה וההוקרה על ההתמודדות בצורת משחק זו. מרגש ביותר כמובן הנושא שבחרת להצגה – ההתמודדות של ניצולי השואה עם העבר"

                 

חנן בסיס – ממונה על חינוך חברתי – אורט ישראל

"הידע הוא אחריות . ככל שהאדם לומד יותר ויודע יותר כך הוא חייב להיות אחראי להעניק יותר לזולתו וסביבתו....

סגולותיך האנושיות הייחודיות מבליטה את כישוריך המקצועיים כשחקן , ממחיז ויוצר.

התרשמתי מאוד מהאתגר החינוכי שנטלת על עצמך לתרום בדרך חוויתית להנצחת השואה- יישר כח!"

 

 ד"ר אבי צפרוני – מנהל המחלקה לחינוך ערכי – אורט ישראל

"התרגשתי מאוד לצפות בך. הן בשל הדמות שאתה מגלם וכמובן בשל המשחק המרשים.

אך לא פחות מזה ההתרגשות היתה עצומה לשמוע את הסיפור האישי שלך  בתום ההצגה, לראות איך אתה משפיע על נפשם של תלמידים צעירים בפנייתך הישירה כשהטלת עליהם את תפקיד המסבירים ושומרי הזיכרון לעתיד לבוא. ישר כוחך , והצלח בכל מעשיך!"   

 

ח. אברמוביץ – ניצולת שואה 2010

"ייחודה של ההצגה בכך ששי מצליח לגלם דמות של ניצולת שואה , לא ירחק היום וניצולי השואה לא יוכלו לספר את סיפורם ולכן בהצגה זו שרצה כבר למעלה מ10 שנים יש לשי תפקיד חינוכי וחברתי חשוב ביותר.

אנו מאוד ממליצים על חשיפה מרבית של ההצגה מקרב בתי הספר כי אותנו, תלמידים ומורים כאחד הצלחת לרגש מאוד".     

מנחם צרויה , מהנל ביה"ס נעמ"ת

"קדימי, במשחק נדיר ומרגש, נוגע בדקויות, מביים את עצמו בדייקנות ומשתדל לשמור על איפוק שמעצים את החוויה. מניה שלו הולכת ומתפרקת, קירות חדרה הם קברה ומילות הפרידה שלה שאובות מחלומות הביעותים המלווים אותה לילה לילה מאז".

יעל אפרתי, TIME OUT תל אביב

"עיבודו של שי קדימי לארבע העדויות, יצר הצגה מרתקת, שתופסת את הקהל בגרונו. יכולותו הנפלאה להכנס לדמות טראגית ולתת לה ביטוי כה מוחשי גורמים לנו לקוות ממשרד החינוך שיעלה בפני כל תלמידי התיכון בארץ הצגה כה חינוכית, עשויה בטעם, בעדינות נפש, במינון ובדרמה הראויים, הישג אומנוי וחברתי כאחד".

אליס בליטנטל, צומת המוזות, ידיעות אחרונות. 

"מרגש מאוד!! טוב יעשו מורי התיכון עם תלמידיהם אם ילכו לראות. משחקו של קדימי אמין ומרגש, בעל ערך חינוכי רב, זהו תיאטרון מסוג אחר, תיאטרון חשוב המזכיר בדרך נוגעת, מרגשת ובלתי אמצעית את השואה על כל מוראותיה".

בן עמי פיינגולד, "הצופה"

"נדמה לי שהיתה לי הזכות להפגש עם הבלתי אפשרי הצגה "מניה". שי קדימי, שחקן צעיר ומוכשר ביותר העלה ערב מעורר רגשות. מעורר מחשבות. זו היתה חוויה מהממת, יוצאת דופן וכואבת. אני שולחת אתכם לראות את ההצגה "מניה" כמורה, כמחנכת, כמדריכת סיורים בפולין וכאזרחית מדינת ישראל".

נאוה פרבר, מדריכת סיורים בפולין

"זיכרון אחר- אחרי ששיחק ב"אלופה" שי קדימי ממשיך לרגש בדמותה של מניה - ניצולת שואה. באולם לא נשארת עין אחת יבשה".

יונתן אסתרקין - תרבות מעריב

"הנושא בוא נוגעת ההצגה הינו טעון, מורכב וכאוב. בזכות כישרונו של קדימי ומסירותו לנושא, מצליח בהצגת היחיד "מניה" לרתק, לסחוף ולרגש את הקהל עד דמעות. ההצגה מלמדת, נוגעת ללב ומרגשת, כל מילה שנאמרת מעבירה מסר, נחרטת בלב ומשאירה חותם גם לאחר ההצגה".

חביב נאמן, אגף החינוך עיריית תל אביב

"שי קדימי מצליח בצורה רגישה ומוחשית להעביר לבני הנוער ולהוריהם את התחושות, המחשבות וההתנהגות הלא מוסברת של מניה. הדיון שנערך עם הקהל לאחר ההצגה וסיפורו האישי שהביא אותו לעסוק בנושא, ריתק את הצופים. שי מצליח להעביר לצופים את תחושות השליחות, הצורך לזכור, לדעת ולהנחיל את זיכרון השואה ולגרום לחוויה דרמתית, חינוכית וחברתית".

רותם דרוקר, מנהלת תוכן וקהילה - מיר"ב מ.א חוף הכרמל

"לא כל יום נקרית בדרכך הזדמנות להפגש עם אומנות המשקפת ערך מהערכים אשר משמעותיים בחייך. לא כל יום אתה נחשף למשהו שמטלטל אותך, עוצר את נשמתך ואומר לך תתחיל לחשוב אחרת. היום נחשפתי למופע מטלטל, מעיר, אחר, אמיתי, מרגש ומצמרר עד קצות העצב והכל בדמותו של שי קדימי בהצגה "מניה". לראות כיצד נתפרת הצגה מסיפורי חיים אמיתיים של ניצולות שואה, שלקח כפרויקט חיים ומגיש לך את תמונת המלחמה לא בזווית הרגילה והצפויה בה אנחנו מורגלים לראות.  זוהי הצגה שלדעתי חייבת להיות חלק מתוכנית סל תרבות של כל בית ספר במערכת החינוך הישראלית, ובה חייב לצפות כל מורה, כל מחנך וכל אדם אשר מתיימר לעסוק בחינוך. המסרים שיוצאים בדיון שלאחר ההצגה: ציונות כעובדה קיימת, חיה ובועטת ויותר מכל עובדה להתגאות בה. איני יודע באיזו מסגרת שוב היינו נחשפים לרמה ואישיות כזאת".

עוזי אליעזר פרת, נגישות להשכלה גבוהה, קרית גת

"ההצגה "מניה" השאירה את חותמה על כל הצופים בה. התגלותה של מניה נגעה לליבם של כל הקהל, אי אפשר היה להתעלם ממנה, מדבריה, מהמחוות ומהקושי שלה. מודים על עבודת הקודש שהינך ממלא ועל האחריות שהינך מעביר לקהל לזכור את הדור שהולך ונעלם. זכית במתת אל מיוחדת במינה, בכישרון נדיר ומבורך ואכן גם התגייסת לשליחות ראויה מאין כמוה. ישר כח.

מגי זליבנסקי, תיכון בליך רמת גן

"ברצוני להודות לך בשם שוטרי וקציני מחוז תל אביב על תרומתך הנכבדה להנחלת המורשת היהודית וזיכרון השואה. ההצגה היתה מרתקת ומרגשת ימאודף וזכתה לעדים חיוביים מכלל השוטרים שצפו בה.הקהל זכה לחוויה נוגעת, מטלטלת ובלתי אמצעית שהעבירה את זכר השואה דרך חוויה אישית של הפרט והכל תודות ליכולות המשחק המבריקות והייחודיות בהן ניחנת.

אהרון אקסול, ניצב מפקד מחוז ת"א, משטרת ישראל

bottom of page